| MedYou3 a întrebat:

De la ce pot avea un vuiet un cap..Simt ca mi se infunda urechile si aud un zgomot ca cel de avion! Cap pentru cateva secunde! De la ce poate fi? Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Du-te intai la un specialist ORL( poate ai tinitus ) si apoi la un neurolog (daca este cazul ). Asculti muzica in casca la un nivel sonor ridicat? --- daca da, poate fi o eventuala cauza a simptomului
Numai bine!

| Addaa1998 a răspuns:

Buna!
Este simplu! Si eu am patit asa si cred ca oricui i se intampla
Stai linistit ca nu are nimic!
Asta ar fi in primul caz :oricui i se intampla dar si cu diverse sunete din cauza ca iti sunt imfundate
Al doi-lea caz, e ca probabil recent ai fost cu avionul si inca ii auzi sunete emise de el, deci e totul in regula!

| anacolda a răspuns:

Poate fi o infectie la urechi. Sa te duci la medic sa vada ce este. Pana atunci ia echinacea, propolis si pune tinctura de propolis in ureche(cateva picaturi). E bine sa incepi sa iei tinctura de usturoi, cateva picaturi pe zi. Daca este si un vas de sange infundat se va desfunda.
http://www.vindecarenaturista.blogspot.com