| Adelaaaaaaaa a întrebat:

Buna TPU de la un timp ma doare inima..si nu stiu de ce..intr-adevar sunt sensibila plang din orice, pun suflet rapid si. pun prea mult suflet..sunt genul care este geloasa ..si de la asta mai plang unoeri... ar fi de asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Controleaza-ti emotiile. Daca le lasi de capul lor te vor distuge.Gelozia este o stare inferioara, primitiva de a-ti trai iubirea.

13 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Imi cer scuze dinainte pentru ce iti voi spune, stiu ca sunt un strica- chef penibil, dar inima nu doare. Nu poate. Nu mai stau sa iti demonstrez, daca te informezi un pic imi vei da dreptate. E o ''durere'' pe care o simti ca sa justifici ceva, de exemplu o gelozie patologica. Sigur, poti foarte bine sa provoci simptomele reale ale bolilor de inima. Simptomatologie psiho-somatica. Poti chiar sa devii cardiaca si sa mori in cativa ani, doar ca sa ramana ca tu ai avut tot timpul dreptate. Dar cel putin nu da vina pe altii, o faci pentru ca asa vrei. Buna seara.

| Adelaaaaaaaa explică (pentru minrest):

Nu am dat ma vina pe altii.ce tot aveti...sunteti chiorii? Pe mine in general ma doare cand sufar.

| minrest a răspuns (pentru Adelaaaaaaaa):

Buna. Sunt si chior, din pacate, si am si alte probleme, dar frumos ar fi sa fiu tratat ca si cum as fi normal, macar de forma. Tu pui pe seama suferintelor tale sufletesti probleme medicale grave, probleme cardiace. Iar aceste suferinte sufletesti la randul lor le pui pe seama altor oameni. Si problemele cardiace de care te plangi nici nu exista, pentru ca muschiul cardiac nu doare. Poate acum ai inteles. O zi buna.

| Adelaaaaaaaa explică (pentru minrest):

Clar.

| William a răspuns:

Mergi la doctor.

Răspuns utilizator avertizat
| mititelumarius a răspuns:

Observ in ultima perioada multe persoane care prezinta problema ta.
Stresul este prima cauza, dupa care urmeaza fumatul, sedentarismul, medicamentele luate dupa cum credem noi ca trebuie, alimentatia neregulata, prea bogata/saraca in grasimi care contine de altfel multe chimicale adaugate de producatori.

| ZuzulinaZoe1993 a răspuns:

Stres... mi se întâmplă și mie. e din cauza stresului. încearcă să nu mai pui atâta la suflet și auto-consolează-te. ^^

| WildLife1001 a răspuns:

Cred că ar trebui consultat un specialist, însă eu vreau să îți spun că nu merită să suferi din orice nimic...nu toată lumea merită...

| ClaudiaMihaelaAnonima a răspuns:

Si
eu sunt cam la fel, ma inteapa inima, dar de mult am problema asta, si
pun suflet. Ai grija de tine, numai pune suflet in orice. poate, pentru
noi fetele e ceva normal, dar baietilor nu le pasa. Succes! :*