| OchiCaprui112 a întrebat:

De luni incepand imi este rau tot timpul dupa ce mananc. Am fost la doctor da nu mi-a spus ce am... Mi'a spus doar sa mananc paine prajita si mancaruri usoare...( Ce mancaruri imi recomandati? )
Mentionez ca duminica am mancat o punga mare de cipsuri poate fi si de la ele? Mama spune ca este din vina apei ff reci pe care o beau...
Ce parere aveti?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Parerea mea este ca si mama ta are dreptate. Apa foarte rece si in general mancarurile foarte reci, trebuiesc aduse de catre organism la temperatura lui, adica 36, 5 grade, pentru a fi procesate.Iar acest lucru creaza un disconfort gastric.
Iar painea prajita, poate sa fie si un pic arsa, are carbune alimentar care ajuta contra colicilor, gazelor si pentru digestie. Este un remediu natural la indemana tuturor.
Se recomanda mancaruri fara prajeli, grasimi, bauturi carbogazoase...

| misu a răspuns:

Iti revii cu cateva zile de regim si ceaiuri