| picsssie a întrebat:

De un timp incepe sami cada parul si cand ma piaptan si cand ma spal pe par! Ce sa folosesc? Momentan folosesc sampon de la avon Advance Techgniques. Ce sa folosesc sa nu-mi mai cada parul? sau ce metode exista. Va rog nu va bateti joc Funda; o3

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gloria49 a răspuns:

Pai ai putea sa te clatesti pe par cu apa recisoara dupa aplicarea samponului. Asta stiu a te ajuta si incearca sa iti descurci parul mai r. Si uscarea cu feonul poate dauna. Dar el mai important evita sa te speli cu apa foarte fierbinte sau folosirea feonului

2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Tine de stres, de lipsa unor vitamine si minerale din hrana ta zilnica.Consuma legume si fructe multe,peste. Aplica inainte de spalare o masca care sa contina galbenus de ou,drojdie de bere,lamaie, ulei de masline, ulei de ricin.Reteta completa o gasesti pe blogul meu!

| IuliaRadeanu a răspuns:

Fa-ti un ceai din frunza de nuc si dupa ce iti faci baie la par spala-te cu ceaiul de nuc.