| CraciunFlavius1999 a întrebat:

De un timp vad cu ochiul stâng o pata neagra care se plimba, in special la lumina puternica. Despre ce e vorba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Inseamna ca, daca nu mergi la doctor de urgenta, s-ar putea sa ramai fara vedere macar in ochiul ala, NU conteaza care e cauza petei

| MaryMaria333 a răspuns:

Nu avem cum sa te ajutam decat sa iti spunem sa mergi urgent la oftamolog ca daca nu starea ti se va agrava. Ia masuri pana inca se mai poate lua. Sanatate!

| Gaby212 a răspuns:

Ar trebui sa mergi de urgenta la oftalmolog, poate insemna desprindere de retina.

| Tian44 a răspuns:

E vorba de retina. celule afectate din cauza luminii, dureri de cap sau chiar unele boli. Afectiunea e numita Scotom. Scotoamele pot disparea de la sine, sunt datorate migrenelor in general, daca se datoreaza altor boli, ele pot persista şi pot fi insotite de alte simptome. Incearca sa-ti dai seama de cauza.

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Trebuie să mergi la un oftalmolog, el îți va spune ce se întâmplă cu ochiul tău.