| Lollipopens a întrebat:

TPU! De vreun an, doi transpir foarte mult.Am incercat toate deodorantele si spreiurile posibile..ma enerveaza e cam jenat. Partea cea mai rea e ca transpir mult chiar daca nu depun efort sad.Ce pot face ca sa nu mai transpir asa mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ThEEmperoR a răspuns:

Si eu sunt la fel. Nu asimilez calciu, n-am fier, n-am vitamine, n-am imunitate. Imi pare rau si te inteleg. Trebuie sa le ai pe toate.

| ThEEmperoR a răspuns (pentru ThEEmperoR):

Si imi mai ies si cosuri (din alea mari) si mi le storc si ti se face gaurisad Dar bine ca am mostenit trasaturi frumoase:X. Daca continui tot asa, o sa ai si pete albe pe unghii (am si eusad), cosuri pe spate, in par si pe fata si o sa transpiri ca taciunea (cum transpir eu).

| Lollipopens explică (pentru ThEEmperoR):

Da cam asa mi se intampla.sad

| ThEEmperoR a răspuns (pentru Lollipopens):

Trebuie sa mananci (mancam) fructe in fiecare zi. Sa luam vitamina C de la farmacie. Sa mancam branzeturi, spanac... da sunt un copil pretentios la mancaruri.

| Gabitsa1Puiuts a răspuns:

Am un sfat: Bea ceai verde happy am auzit ca e bun pentru transpiratie in exces. Sper sa te ajute! Succes!