| heicefaci a întrebat:

Deci eu in decembrie m-am taiat cu lama de la ascutitoare pe mana si pe piept. Cate o taietura in ambele locuri. Indata vine vara, tricouri si caldura...eu nu stiu ce sa fac, cele 2 taieturi se vad foarte tare, adica sunt cumva iesite in relief cicatricile acelea. Si sunt rosii...m-am dat cu triderm, baneocin, in speranta ca poate vor disparea acele cicatrici. Va rog spuneti-mi cu ce sa ma dau ca sa acopar cat de cat taieturile. Exceptand fondul de ten, pentru ca se vede la fel de tare. Cat mai repede va rog!
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Lasa sa vada si altii cat esti de prost.

3 răspunsuri:
| PumpkinDoll a răspuns:

Poarta si tu bluze subtiri, aceeasi problema o aveam si eu''co@ie, vine caldura si ce dracu fac''si pana la urma am inceput sa port tricouri, nu s-a uitat nimeni urat la mine sau sa-mi zica ceva, oricum nu prea ma intereseaza ce crede lumea

| Albinuța767 a răspuns:

Fond de ten. Ca altceva nu ai ce face.

| AlessiaPandaa a răspuns:

Ai putea sa-ti pui un fel de bandaj la mana, si le spui alor tai ca te-ai lovit daca te intreaba...