| CarameleCuLapte a întrebat:

Bună TPU, deci străbunicul meu (bunicul mamei), alaltăieri seara a alunecat pe gheata și a căzut și s-a lovit tare la gat, l a luat ambulanta și l-a dus la Iași la spital, a stat o zi în coma, iar ieri a ieșit din coma și este un pic mai bine, menționez ca el are 79-80 de ani, dar arata mult mai tânăr, zici ca are pana în 60, nu are baston, face treaba, are gospodărie, merge mai mereu cu bicicleta, credeți ca o sa își revină? Noi asa speram! Ce părere aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Numai doctorii care il trateaza pot sti asta.Noi nu stam langa el sa vedem in ce stare se afla.Nu ti se pare logic?

| OnuOnulică a răspuns:

Dacă are zile atunci cu siguranță își revine. Atâta timp cât e încă în formă și mai poate să munceasă sunt sigur că o să își revină în câteva luni. Dar din păcate vârsta nu îl ajuta... șansele să mai fie ca înainte sunt destul de imposibile.

| EneCristian a răspuns:

Nu suntem doctori doar ei pot sa spune dar acum depinde si de starea lui psihica si fizica totusi eu ii urez insanatosire grabnica.