| Xenaaaa a întrebat:

diseara plec la bulgari si azi dimineata mi-a venit menstruatia.am mai avut la inceputul lunii doar ca nu atat de abundent cum este acum. aveti ceva idei cum sa o incetinesc fara consultari la medic, nu am timpul necesar.va multumesc anticipat. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Cu Ergomet, fiole. Bei cate 1 fiola de 2 ori pe zi, 3 zile. Si ajuta sa bei si Gluconat de Calciu 10%, cate 1 fiola pe zi, impreuna cu vitamina C.

| marmotavorbareatza a răspuns:

Pentru femei menstruatia reprezinta o dovada a bunei functionari a organelor genitale si poate fi considerata un marker al sanatatii sexuale pentru femei. Totodata multe femei afla daca sunt sau nu insarcinate in functie de venirea sau intarzierea menstruatiei, modificari ale ciclului menstrual nascand suspiciiuni. Totusi, sunt momente cand nu am vrea sa avem menstruatie, fie cand ne vedem cu iubitul venit dupa o lunga perioada in care a fost plecat, fie cand plecam la mare sau in alte situatii in care nu ne este favorabil sa fim la menstruatie. Exsita oare o modalitatea de a o orpi? Da, exista cel putin una testata si anume pilula care opreste menstruatia. O serie de medici si cercetatori au studiat aceasta problema si au contstatat ca intr-adevar se poate opri menstruatia cu ajutorul anticonceptionalelor, fara a mai fi resimtite toate simptomele ce insotesc lunarele sangerari uterine

| marmotavorbareatza a răspuns:

Sau ca sa incetinesti ia vitamina k ...sau pur si simplu incearca sa stai mai mult intr-un loc fara a te agita prea mult scchimba de mai multe ori absorbantul si te vei simbii mai bine. depinde de ct stai poate prinzi si o zi de balaceala daca nu doar plaja. funda te rog? si distractie placuta la bulgarii