| Fluffinator a întrebat:

Buna TPU.
Doresc sa ma las de fumat.
Problema este urmatoarea nu stiu cum anume. Am auzit de la prieteni o gramada de metode si as dori sa stiu care este cea mai eficienta. Plasturi, gume, tigara electronica etc etc.
Cine imi spune si mie si argumenteaza un pic primeste funda.
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Br3aK a răspuns:

Sall nu cred ca face niciun efect poti incerca cu o tigara electronica dar cea mai importanta este vointa daca ai vointa faci orice. Incearca sa nu fumezi cateva zile. Sper ca te-am ajutat. Funda?

6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Poti citi aici despre fiecare metoda menita sa te ajute sa te lasi de fumat: http://www.i-medic.ro/......a-la-fumat Daca vrei sa apelezi la ajutorul unor medici specialisti si esti din Bucuresti, poti merge la Sp. "Marius Nasta", unde au program de renuntat la fumat in desfasurare. Multa sanatate!

| BlackNights a răspuns:

Parerea mea este ca daca vrei cu adevarat sa nu mai fumezi te lasi oricum, fara a apela la nu stiu ce chestii...

| colnago a răspuns:

Iti pot trimite o carte interesanta scrisa de Allen Carr: In sfirsit nefumator, daca doresti, email: fazakas. zoltan@yahoo.com

| conundrum a răspuns:

Cea mai buna metoda, care a mers si la mine a fost electronica. Daca vrei niste sfaturi da pm

| erAss a răspuns:

Nuti trebuie nimic in afara de vointa de fier si dorinta de a te vedea lasat de tigari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai eficienta metoda este in primul rand puterea vointei tale. Mai apoi nu uita ca ceea ce este valabil pentru o persoana nu poate da rezultate(sau aceleasi rezultate) si la alta persoana. Daca ti se pare prea greu sa renunti pur si simplu, o discutie cu un psiholog ar putea fi benefica pentru stabilirea strategiei potrivite. Succes!