| HiDrag33 a întrebat:

E posibil ca la ovulatie sa apara o mica sangerare? Sunt in ziua 14 a ciclului menstrual. Impreuna cu mucusul specific a aparut si niste sânge..maroniu. ce sa fie? Ar trebui sa imi fac griji? Mentionez ca Nu am avut contacte sexuale neprotejate. Mereu ma protejez cu prezervativ si il verific la final. Niciodata nu am avut probleme. Ar trebui sa iau in calcul si o posibilă sarcina? Am aproape 18 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic DA fiindca uneori, adica doar in foarte/extrem de putine cazuri se poate produce o astfel de sangerare ''de ovulatie''. Formarea unei posibile, ori probabile sarcini devine realizabila numai/doar in cazul in care in ultimele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, ai intretinut acte sexuale finalizate cu ejaculrea spermei in vagin. In caz contrar in lipsa spermatozoizilor ovulul ramas nefecundat moare in cateva zile fiindca nu se mai poate transforma in sarcina Multa sanatate!

| HiDrag33 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu. Nu am intretinut relatii sexuale neprotejate. Și în plus finalizarea a avut loc în afara chiar daca am folosit prezervativ.iar ultimul contact l am avut in data de 25.01. Multumesc frumos petru răspuns!

1 răspuns: