| Aly359 a întrebat:

Eu am o mare problema din nou. Vreau sa slabesc am 1.50 si cam 51-52 kg. Sufar mereu de depresii din cauza asta pentru ca " dragutzii " mei colegi ma fac sa ma simt ultimul om de pe pamant pentru ca zic ei ca sunt grasa mai ales colega mea de banca careia daca ii spun ca vreau sa slabesc imi zice ca eu nu o sa rezist sa tin regim chestii din astea si ma face sa ma simt prost. Din vara si pana acum am mai dat jos cam 5 kg dar e f putin crying acum am un abdomen destul de plat dar sigur ca mai trebuie. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punct de vedere al alimentatiei, elimina pe cat posibil produsele fast-food, mezelurile si alte preparate, dulciurile, chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa, in special, aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Pentru zona abdomenului, fa urmatoarele exercitii:
Pentru partea superioara a abdomenului:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50-60. Fa-le o data la doua zile.
Pentru partea inferioara(pentru rezultate foarte bune, este bine sa faci ambele exercitii):
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100.In rest procedezi exact la fel ca si in cazul celuilalt exercitiu abdominal.Pentru a slabi si in rest, nu numai in aceasta zona, alearga zilnic 20-30 de minute cu viteza medie.Astfel vei slabi treptat, frumos si sanatos.Succes.

6 răspunsuri:
| cryna a răspuns:

Draga alina tu nu esti grasa nu mai tine cont de parerile celorlalti.curaj kiss tu vrei sa slabesti si eu vreau sa ma ingras dar nu imi iese.provocarile destinului parerea mea.in privinta unui regim nu stiu ce sa iti spun pe net sunt multe astfel de regimuri dar nu toate merg si iti pot face rau. Cel mai bine este sa consulti un medic de specialitate si iti va spune un regim corespunzator varstei si organismului tau.MULTA BAFTA!

ps:sa ne mai spui ce s-a intamplat, daca ai reusit sa slabesti

| Daniela_8686 a răspuns:

Buna. Stiu cum e cu problema cu colegii "draguti". Am patit si eu acelasi lucrulaughing. Daca inca esti in cautare de un mod cat mai bun de a slabi am o solutie foarte usoara si eficienta pentru tinebig grinbig grinbig grinbig grin. Eu am scapat de problema kg-lor in plus si sunt foarte multumita. Tot ceea c trebuie sa faci este sa vi la o evaluare de sanatate de la Cabinetul de Nutritie unde am fost si eu. Evaluarea este gratuita in aceasta perioada si ti se va alcatui un program personalizat pentru problema tabig grinbig grin.Totul este foarte usor si multe persoane au reusit sa slabeasca, chiar si 50 kg deci de 5 kg scapi extrem de usor big grin. Daca alegi acest durm cu siguranta vei fi multumita. Pentru mai multe detalii contacteaza-ma pe mail : naito_stardust@yahoo.com.

| Mauve a răspuns:

Sa continui cum ai facut si pana acum, si sa nu-i mai lasi pe colegii tai sa te mai tachineze.Incet-incet, cu putina miscare si cu o alimentatie corecta, o sa ajungi la greutatea dorita. Uite, ca sa te convingi ca nu esti grasa, si sa nu exagerezi cu dieta: http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html
Bafta!

| piitiica a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti in exces. iar comentariile din partea colegilor nu trebuie sa le iei in seama, si distreaza pe seama cui nu trebuie. sunt neimportante parerile lor atat timp cat spun ceeace spun, tu trebuie sa te simti bine in pielea ta. inteleg ca acum ai vreo 46 kg, eu zic ca e bine mai ales si cu abdomentul plat. dar totusi trebuie sa ti cont ca nu trebuie sa mananc dupa anumita ora, gen 8. e cel mai preferail sa nu mananci dupa ora 8 iar atunci cand mananci sa nu o faci pana simti ca te rostogolesti daca misti un deget... mananci putin si des si e bine, eu asa fac si reusesc sa ma mentin la 45 de kg cu inaltimea 1. 58. si sunt destul de multumita. asa trebuie sa fi si tu, multumita de corpul tau indiferent de criticile celorlalti. iti urez mult succes si sper sa te ajute ce ti-am zis.:* [p. s: nu mai asculta de colegi, n-au ei habar cat de bine esti acum]

| Aly359 explică:

Piitiica nu, acum am 51-52 de kg avusesem mai mult si am slabit pana la 51-52 kg

| florinflo a răspuns:

In fiecare seara sa fugi, prima saptamana 1, 5 km, a doua saptamana 2 km, a treia saptamana 2, 5km, dupa aceea 3 km si o ti tot asa si in 3 luni esti ca otelul, si partea fericita este ca daca te tii de programul asta o sa iti intre in singe treaba asta si o sa te lasi greu de alergat si poti sa si maninci ce doresti.