| Sbsbsb2001 a întrebat:

Eu folosesc anticonceptionale cu 28 de pastile, sau cum se spune de vreo 4 luni si ciclul meu menstrual se termina in a 2-a sau a 3-a zi dupa ce incep urmatoarea folie. In primele 2 luni mi se termina in interval de 7 zile, acum depaseste cele 7 zile. De ex: imi vine vinerea si se termina martea. Oare trebuie sa le iau doar dupa ce se termina menstruatia chiar daca depaseste intervalul de 7 zile? Oare o sa am menstruatia in intervalul celor 7 zile dupa aceea? Ma gandesc ca daca le iau tot asa o sa ajung sa am menstruatie inainte sa termin toate pilulele albe.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ivanescucristina a răspuns:

Nu suntem doctori să știi, dar dacă consideri că îți fac rau nu le mai lua.

| Sbsbsb2001 explică (pentru Ivanescucristina):

Am intrebat in cazul in care cineva a avut o problema asemanatoare. Mersi de confirmare, nu stiam ca nu sunteti doctori.winking?

| LoredanaTM a răspuns:

Iti recomand sa parcurgi ghidul menstruatiei creat de cei de la chilotis.
https://chilotis.com/