| AndreiuuBăă a întrebat:

Eu sunt un pic mai gras. Și ca să trec la subiect, cum fac să slăbesc. Nici repede, dar nici încet. în maxim 2-3 luni să slăbesc 10-15 kg. Îmi puteți da un sfat?,. Vă rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobinWalker a răspuns:

Buna Andrei!
In primul rand, incearca sa reduci bauturile acidulate, mananca sanatos si ai putea sa mergi si la sala, te ajuta la slabit si iti antreneaza corpul(te intareste) Daca o sa te tii de sala si cu mancarea sa ai grija sigurat o sa ajungi asa cum iti doresti.
Sa ai o zi frumoasa!

2 răspunsuri:
| alecsalecs a răspuns:

Salut andrei, sincer nu ti recomand sa slabesti atit de mult intr o perioada asa scurta..Deci incearca pe cit posibil sa eviti mancarurile tip Fast.food.
Pizza produse de patiserie bauturile acidulate..incearca sa faci cita mai multa miscare... evita orice fel de medicamente care iti promita ca vei slabi iti vor face numai rau... evita grasimile..dulciurile..in exces..incearca sa numai mananci la o masa doua trei feluri de mancare. incearca sa te ridici de la masa un pic Flamand" ok?
succes!

| NonEinstein a răspuns:

Incearca o dieta(care ti.o poate da medicul de familie) si mult sport, exercitii cat mai intense.