| pufypufyspufulicy a întrebat:

Buna TPU... exersam sfoara si spagatul si la un moment data am simtit o durere acuta la piciorul stang,am uitat cum se cheama zona,ma rog, ceva pe langa fesieri. de fiecare data cand ma ridic sau ma asez undeva parca imi cedeaza tot piciorul iar daca nu ma ridic si pe dreptul cad pur si simplu
E posibil sa se fi intins vreun muschi, tendon, sau ceva de genu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
S-a produs o întindere în zona inghinală, este frecvent întâlnită.
Ai nevoie de o perioadă de repaus pentru refacere, pe viitor nu mai face brusc, ci cu multă prudență și încălzire în prealabil.
Pa, pa.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Cu siguranta ti s-a intins vreun muschi,incearca sa nu faci efort mare, daca te ingrijoreaza, mergi la medic, o sa-ti treaca, nu-ti face griji.
Te pup!