Întrebare recomandată | mariuscoditoiu a întrebat:

Buna TPU
exista medici pediatri de cardiologie?
adica doar pentru copii?
daca da imi puteti da un nume de astfel de medic din Tg Jiu?
multumescwinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, există specializarea "cardiologie pediatrică"!

Din păcate, NU ştiu să fie vreun cardiolog pediatru în Târgu-Jiu :(

Cel mult, eventual, să alegeţi un specialist/o clinică din Bucureşti :
http://www.google.ro/#psj=1&q=%22cardiologie+pediatrica%22

Toate cele bune.

| mariuscoditoiu explică (pentru bursuc001):

Multumesc,dar in Craiova stiti vreunul?

| bursuc001 a răspuns (pentru mariuscoditoiu):

Cu plăcere!

Din păcate, nu ştiu nici în Craiova.
Cel mult, este posibil să fie medic cu competenţe de cardiologie pe secţia de pediatrie din Spitalul Judeţean Craiova sau Târgu-Jiu ( dar NU are specializarea "cardiolog pediatru" )...

Ori, vă puteţi adresa unui medic cardiolog din aceste spitale : şi aceştia au competenţe de cardiologie infantilă/pediatrică ( chiar dacă NU au specializarea "cardiolog pediatru" ).

Eventual, dacă vă ajută, este "cardiolog pediatru" la Timişoara :
http://www.medicis.ro/? lb=ro&s=babyclinics&id_c=46&id_a=143