| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor ajutati-ma va rog.
Sunt casatorita deja de 5 luni,e totul ok dar sotul nu poate face dragoste cu mine din cauza bolii cu rinichi si acum se trateaza,dar nu am facut dragoste deja de 5 luni de zile si nu ma simt in apele mele. Imi pare ca am devenit foarte nervoasa si visez noaptea ca fac dragoste,iar ziua ma simt de parca organismul sufera si ma doare totul cind imi amintesc ca vreau sa o fac in realitate.Mi-e tare greu sa mai rabd si sa astept.Am auzit ca lipsa de sex provoaca boli cum fizic asa si psihic,e adevarat?Ma pot si eu imbolnavi ducind lipsa inca un an de zile?Si daca voi mai rabda inca 4/6 luni de zile ce se poate intimpla cu mine?
FETELOR , SCUMPELOR , AJUTATI-MA VA ROG MULT CACI AM NEVOE DE AJUTORUL VOSTRU!
va pup si va multumesc din timp!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
25 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lipsa de sex nu duce la nici o problema nici fizica, nici psihica, sunt doar mituri create de femei isterice. Cred ca tu esti doar obsedata de lipsa de sex, ti se pare ca meriti si nu primesti si nu il prea crezi pe sotul tau ca e bolnav cu adevarat. Altfel nu exista nici o explicatie de bun simt pentru situatia asta. gandeste-te ac sunt femei care au sotii plecati pe mare, sau in delegatii de ani de zile si nici una nu sufera cu adevarat, mai ales daca au ocupatii (un loc de munca, de exemplu). gaseste-ti o ocupatie care sa te oboseasca suficient de mult (un al doilea job, de exemplu) si nu vei mai avea nici cea mai mica suferinta.

| Zenithf a răspuns:

Daca el nu o mai poate face normal, atunci sa faca bine si "sa puna botul la savarina". La urma urmei, te-o luat de nevasta si are anumite obligatii fata de tine.
Si, contrar la ce zic ceilalti, eu zic ca da, daca ai o nevoie si nu ti-o satisfaci, te poti imbolnavi. Cineva o zis ca asta cauzeaza cel mult stres, dar nu stie ca stresul poate cauza boli de inima?

| Adelinushka a răspuns (pentru Zenithf):

El are 25 de ani si medicul i-a spus ca intr-adevar rinichii opresc dar pina a ne casatori a fost super in pat dar acum e mai greu.Noi ne-am intilnit 3 ani pina a ne casatori, ne iubim mult si dorim un copilas dar...;( Pur si simplu am vrut sa aflu daca nu se va intimpla cu mine ceva rau dar sper ca voi fi tare, multumesc celor care m-au ajutat dar nu celor care se rid de mine.Mesi Zenithf

| IMC90 a răspuns:

''Am auzit ca lipsa de sex provoaca boli cum fizic asa si psihic, e adevarat?''

Nu, e o tampenie

''Ma pot si eu imbolnavi ducind lipsa inca un an de zile?''

Nu

Deci, eu am inteles ca te mananca si n-are cine sa te scarpine.
Pune si tu mana pe dus, pe o periutia d-aia cu baterie si da-i bice. Daca vrei altfel de ajutor va trebui sa apelezi la barbati, nu la femei laughing

| IMC90 a răspuns:

Data nasterii: 17 Ian 1992

''sunt casatorita deja de 5 luni''

mda, te-a mancat rau rolling on the floor unde ai gasit respectivu prost, care sa te ia la varsta asta? ori e un tataie cu bani (si atunci se explica de ce e impotent) ori ai prostit un no lifer rolling on the floor

| fabiola a răspuns:

Cum adica e totul ok? Daca era ok, problema este strict legata de cuplu, de comunicarea dintre voi!

| mgtow a răspuns:

Nu patesti nimic daca nu faci sex, in lumea asta sunt persoane care traiesc impreuna si nu mentin relatii sexuale fara sa innebuneasca si o duc bine.

| luiza a răspuns:

Nu inteleg ce are boala sotului de rinichi cu facutul de sex? daca are problema cu rinichii nu ar trebui sa aiba nici o problema cu facutul de sex; poate are o problema de potenta.

Răspuns utilizator avertizat
| Tynnna a răspuns:

E adevarat ca te poti simti rau fizic sad 5 luni inseamna destul de mult. Cat despre psihic, cred si eu ca poti simti ca o iei razna(dar la figurat) Nu inteleg totusi cum boala de rinichi poate afecta intretinerea raporturilor sexuale... Imi pare rau straight face

| Niiiicu a răspuns:

Lipsa sexului nu duce la probleme foarte grave,dar cauzeaza stres,insa eu iti recomand ca daca nu poti face sex o perioada mai indelungata sa te apuci sa faci putin sport, sau miscare in general, te va ajuta sa mai scapi de stres si sa uiti de sex.Mult succes si sper sa se faca sotul tau bine

| Gnomic a răspuns:

In alte tari mai "civilizate", sexul e o nevoie si se satiface pur si simplu, e ca atuni cand tie sete si vrei apa. nu e absolut nimic daca

| Adelinushka a răspuns:

Am incercat singura dar dupa aceea mi se face si mai tare pofta ca sa o fac

| IMC90 a răspuns (pentru Adelinushka):

Stii ce-mi place mie? Ca in liceu si-n facultate tragem de voi ca de cainii morti sa facem ceva, iar dupa ce va maritati e exact invers rolling on the floor)

| innagaina16 a răspuns:

Hmm...daca sotul tau nu e bun la pat atunci fii si tu infidela fata de el si du-te si tu la alt barbat adevarat care sa te poata face sa te simti bine..si daca afla spune-i si tu adevarul, pentru ca atunci o sa o faca cu tine numai din ciuda aia mare stii tu...laughing

| betty92 a răspuns:

Nu o sa patesti nimic doar o sa iti fie cam greu...o sa fii putin mai nervoasa doar atat

| anonimus03 a răspuns:

Da te poti inbolnavi psihic poti chiar si sa cazi in depresie

| NuAmNumeLOL a răspuns (pentru anonimus03):

Ce tot vorbesti? Nu se intampla nimic daca nu face.

| kosty666 a răspuns:

Masturbeazate

| Darius_Osman_1993 a răspuns:

O faceti si voi altfel..Cautati solutii..variante happy Si de patit nu stiu sa fi auzit ceva de genu`

| CarlitaTevez a răspuns:

Buna! Este adevarat ca lipsa de sex provoaca boli fizice si psihice.
Cel mai bun exemplu de boli fizice sunt nodulii. Prin lipsa de sex poti identifica noduli la sani ce pot fi cancerosi sau nu, si va trebui sa iei pastile de fenilabutazona... ei bine nu ma asculta pe mine ca poate gresesc cu pastilele...doctorul stie mai bine. Iti dai seama daca ai noduli daca simti niste guguloaie la sani care sunt destul de tari. Daca ai trebuie insa sa te duci la doctor si va trebui sa faci o ecografie si mamografie, care este extrem de scumpa. Iti spun din experienta mamei mele care a avut la 30 si ceva de ani. Poti ajunge chiar sa te operezi de sani!
Bolile psihice sunt in special depresiile.
Pentru sanatate si pentru o viata sexuala activa trebuie sa faci sex de cel putin o data pe saptamana. Dar apoi sa nu faci un an?
te pup :*

| CarlitaTevez a răspuns:

Visele de sex sunt doar din dorinta si pasiunea ta de a face dragoste.

| Loryne a răspuns:

Nu se întâmplă nimic dacă nu faci sex, și oricum poți să îi spui soțului tău ca ai nevoie de asta...sau du-te și tu la altul, explica-i ca aveai mare nevoie să intreti relati sexuale
Nu se va supăra ba chiar din potrivă o va face cu tine mai mereu doar ca să nu te piardă, ia seamă ce îți spun fată

| lorena9 a răspuns:

Nu se intampla nimic daca nu faci sex