| Numedeutilizatosiatat a întrebat:

Ieri am fost la dentist ca să îmi plombeze un dinte. Dar prima oara a zis ca vrea să-mi omoare nervul si mi-a pus un medicament de omorarea nervului. Problema e că acum mă doare acel dinte. Luni mă duc din nou la dentist dar acum ce aş putea să fac să nu mă mai doară?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Peridava a răspuns:

Te doare, pentru ca medicamentul isi face efectul. Ia un calmant.

1 răspuns:
| Niconn a răspuns:

Ia un calmant. de ex:nurofen forte, ketonal.