| Roxxy03 a întrebat:

Ieri am fost la dentist pentru ca ma durea o masea la care imi cazuse plomba si era cariata. Mi-a facut o injectie de anestezie in partea stanga, mi-a curatat acolo si mi-a pus un medicament, Calciu din cate am inteles. Dupa 4 ore mi s-a dezamortit insa si acum simt zona din spate a limbii amortita, am impresia ca nu o pot misca cum trebuie, ca ma tine ceva. Credeti ca o sa imi treaca? sad Nu stiu ce sa mai fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dianamariaaa1997 a răspuns:

Probabil este un efect de la anestezie. Eu cred ca o sa iti treaca. In cazul in care nu iti trece eu zic sa vorbesti cu dentistul tau despre asta, probabil te poate ajuta el happy

| Roxxy03 explică (pentru dianamariaaa1997):

Azi merg sa imis coata nervul. Si a zis ca e de la anestezie ca a fost prea puternica si ca trebuie sa iau Vitamina B Complex. Sper sa imi revin.