| snifyy a întrebat:

Buna TPU

Ieri am fost la strand si m-am lovit cu capu de fundul bazinului in urma unei sarituri. ma doare ingrozitor.n-am avut pierdere de constiinta, memorie, varsaturi sau cucui.ar trebui sa merg la medic sad i-am spus mamei dar nu a zis nimic ..sa mai astept inca o zi doua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Obligatoriu la medic. Daca a trecut o zi si inca te doare ingrozitor, inseamna ca a fost o lovitura destul de puternica.

Nu inseamna neaparat ca e ceva grav, dar cel mai bine este sa decida doctorul ce masuri trebuiesc luate (RMN, tomografie, etc).

| snifyy explică (pentru johnnny123):

Ma voi duce astazi la spital sad multumesc tuturor.

| johnnny123 a răspuns (pentru snifyy):

Curaj, cel mai probabil este doar o contuzie care va trece de la sine, dar un ochi de doctor nu strica niciodata.

| snifyy explică (pentru johnnny123):

Off si is stresata si cu bacu. ma voi duce cu siguranta macar sa ma simt linistita, sper sa fie totu OK, doar ca am cam ramas in stare de soc cand inchid ochii imi vine exact imaginea cum m-am lovit. sper sa fie bine doar ca m-am lovit in varful capului si acum simt o durere pana inspre gat. oricum multumesc de parere!

| snifyy explică (pentru johnnny123):

Am fost si a spus ca sunt bine big grin

| johnnny123 a răspuns (pentru snifyy):

Ma bucur! Sanatate si multa bafta la bac!

8 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la Urgente! Nu e de gluma! http://www.i-medic.ro/primul-ajutor

| Eclipse a răspuns:

Parerea mea este sa mergi la medic, chiar si azi daca poti, fiindca loviturile la cap dupa parerea mea sunt periculoase.

| mariapaun a răspuns:

mai bine te duci la doctor cand ai timp azi caci s-ar putea sa cine stie poate se inrautateste situatia