| Nekotha a întrebat:

Buna TPU... Ieri am stat prin soare si azi cand m.am trezit am avut niste bubite mici pe un sfert din mana dreapta, apoi am avut pe jumatate apoi am avut de la gat pana la inceputul stomacului... Dar inca nu am pe picioare ...nu stiu ce sa fac... Am avut o mixtura mentolata, adica un fel de lotiune cu mentol si oxid de zinc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| saftaiiustin a răspuns:

Heh. Ai alergie la soare, si da, e pe bune.
Du-te la medic sa iti dea un antiinflamator si fereste-te de razele UV.

Bafta