| adrian55 a întrebat:

Ieri cand mergeam sa ies dintr-o baie publica, am dat din greseala cu capul de grinda de sus, care era din beton sau nu stiu exact dar era foarte tare.Pe moment, vreo 2 secunde nu am sesizat ce mi s-a intamplat, dar dupa am remarcat ca m-am lovit la cap, chiar pe partea stanga.M-a durut vreo jumatate de ora si parca mi s-a umflat putin de tot, dar putin.Dar si acum ma doare daca apas, dar nu tare.Nu am avut varsaturi, ameteli, decat foarte minore sau alte semne, dar imi este frica putin.Ce sa fac? Mama mea zice ca nu am nimic, pentru. ca a fost o lovitura minora.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu cand am fost in generala m-am rostogolit odata pe scari, am dat cu crestetul capului de o treapta.
O colega de clasa s-a uitat socata la mine, m-a intrebat daca sunt bine. laughing

| LanaDelRayFan a răspuns:

Pune o compresa cu gheata sau apa rece pe locul respectiv.Ai grija pe viitor! Sa eviti astfel de probleme alta data! Succes!

| YONTU a răspuns:

Un simplu cucui, nu-ti face griji! Trece repede! sau thinking

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Mama ta are dreptate. Daca nu ai prezentat ameteli grave atunci inseamna ca a fost doar frica sa nu fi patit ceva grav. Pune-ti gheata, ia un algocalmin, si daca maine durerea persista consulta medicul de familie.Dar in mare parte nu rebuie sa-ti faci griji.Si sa i grija de tine de acumwinking

| Synasy a răspuns:

Puneti gheata

| Nuamchefazi a răspuns:

O sa-ti treaca repede nu e nimic grav

| Ioanaasdfghjkl a răspuns:

Poate e un cucui. happy
Si eu m-am lovit intr-o zi foarte tare la cap, mama mi-a zis sa nu ma mai lovesc, pentru ca prin cap se fac diverse miscari si pot chiar muri de la un simplu cucui... Poate la tine nu e ceva grav, deci nu te speria.