| anonim_4396 a întrebat:

Imi este frca deoarece eu am de luat antibiotice de sinuzita si nu am luat la o ora fixa, pot pati ceva? Imi fac griji mari! Nu se va ma repeta!crying crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dianadiana222 a răspuns:

Ee cum sa patesti ceva. cand eram mica si luam antibiotice si ieseam afara pana ajungeam acasa intarziam si jumatate de ora chiar mai mult stai linistita nu patesti nimic! funda?

| anonim_4396 explică (pentru dianadiana222):

Si ti-a raspuns tratamentul?

| dianadiana222 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da

15 răspunsuri:
| Unicucebeea a răspuns:

rolling on the floorrolling on the floor Care e faza cu intrebarile la misto? Da poti pati multe, imi pare foarte rau de tine, chiar imi pare. Condoleante rolling eyes

| anonim_4396 explică (pentru Unicucebeea):

Chiar imi pare au de glumele tale!

| Hevnoraak a răspuns:

Nu pățești nimic doar trebuie să iei pastilele cu o oră în plus.

| wildfirerock a răspuns:

Sa nu se mai repete, da? Momentan nu cred ca e nici o problema, sa eviti bauturile acoolice, neparat si sa nu mai iei nimic.

| anonim_4396 explică (pentru wildfirerock):

Nimic in ce sens? Adica medicamente tot mai iau! Si-s adolescenta

| reirei1999 a răspuns:

Acum depinde! Le-ai luat pe toate aiurea sau una doua? Daca una doua le-ai luat aiurea, nu patesti nimic, dar daca le-ai luat pe tote aiure ti-asi recomanda o pastla de ficat(Nistatina). Dar eu zic sa consulti un medic sau un farmacist mai intai!

| anonim_4396 explică (pentru reirei1999):

Zau sa-ti spun doar 2 au fost luate gresi! DECI SA NU-MI FAC GRIJI?

| dianadiana222 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu logic

| reirei1999 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu patesti nimic. am luat gresit niste pastile timp de 3 luni siiiiiii uite! inca traiesc!

| MrBlueEnergy a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,nu ai nici un motiv de ingrijorare.De la 2 pastile nu patesti nimic.

| VelaJohny98 a răspuns:

Ar putea fi o problema in primul rand daca trebuie sa il iei dimineata sau inainte de culcare e cu un motiv, orice medicament trebuie luat dupa cum iti prescrie medicul, oricum nu cred ca ti se poate intampla ceva chiar grav dar ai mare grija pe viitor sa nu se mai intample, intreaba medicul ce se poate intampla daca nu iei un medicament la orele care trebuie si il iei aiurea.

| anonim_4396 explică (pentru VelaJohny98):

Da...dimineata si seara! Sa-mi fac griji?

| VelaJohny98 a răspuns:

Nu ma nu ai de ce sa iti faci griji dar sa nu se mai itample daca intrerupi doza de antibiotic pe o perioada mare de timp s-ar putea sa nu isi mai faca efectul sau alte chestii nasoale