| petalouda a întrebat:

In luna iulie m-am ars la picior la toba de la scuter mi-am pus gheata pe urma si mia s-a facut besica s-a spart si pe urma cum mergeam mi s-a luat pielea s-a facut rana deschisa m-am dus la farmacie mi-a dat ceva antibiotic m-am dat si asa mai departe sia trecut rana si mi-a ramas un semn destul de marisor care se vede cand merg mi mi-e cam rusine sa port pantaloni scurti sau fusta pentru ca se vede, rana este cam la vreo 17 cm mai jos de genunchi. si intrebarea este cu ce pot sa ma dau ca sa nu se mai vada semnul. dau funda va rog ajutati-ma.am 15 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU ai cu ce să te dai pentru ca să dispară semnul respectiv!

El va rămâne acolo definitiv.

Asta e, nu ai ce face. Pe viitor să fi mai atentă!

Oricum, NU trebuie să te complexezi din cauza asta, sunt alţii care au semne mult mai mari şi mai urâte dar nu se ruşinează - fiecare este aşa cum l-a lăsat Dumnezeu.

Cine te place, te place şi cu acel semn, fi liniştită.

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| JohnSimon1983 a răspuns:

Ceau.

Iti recomand sa cumperi bitter suedez si sa bei cam 2 linguri pe zi inainte de mancare si inainte de culcare. Iti garantez ca rana ti se va vindeca si sistemul imunitar ti se va intarii enorm de mult. Sper sa te ajute acest raspuns.

| JustOneLife a răspuns:

Daca e cicatrice nu ai ce face. Oricum, ce iti pasa tie ce zic alte persoane despre tine din moment ce nu te cunosc? Fii tu insati. happy

| Andrei095gmr a răspuns:

Si eu am la fel, de vreo saptamana