| petalouda a întrebat:

In luna iulie m-am ars la picior la toba de la scuter mi-am pus gheata pe urma si mia s-a facut besica s-a spart si pe urma cum mergeam mi s-a luat pielea s-a facut rana deschisa m-am dus la farmacie mi-a dat ceva antibiotic m-am dat si asa mai departe sia trecut rana si mi-a ramas un semn destul de marisor care se vede cand merg mi mi-e cam rusine sa port pantaloni scurti sau fusta pentru ca se vede, rana este cam la vreo 17 cm mai jos de genunchi. si intrebarea este cu ce pot sa ma dau ca sa nu se mai vada semnul. dau funda va rog ajutati-ma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Acel semn mărișor se va mai estompa cu trecerea timpului, asta să fie paguba sănătății tale.
După un bronzat, două se va duce aproape de tot semnul.
Și eu am semn pe unul din membrele inferioare foarte vizibil și nu mă simt complexată absolut deloc.
Sănătate!
Pa, pa.

1 răspuns:
| dyanna_7195 a răspuns:

Asa ceva am patit si eu, se ia in timp probabil dupa ce te bronzezi. la mine dabea dupa un an a trecut sad