| Alli23 a întrebat:

in special femeilor. Voi aveti venectazii? Acele vinisoare mov sau rosii, foarte subtiri care apar de obicei pe picioare? Daca da, ce parere aveti? Afecteaza in timp sanatatea? Este normal ca acestea sa imi apara ( in numar foarte mic ) la varsta de 17 ani? Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| FruttiFresh300 a răspuns:

Și eu am câteva, sunt mici, abia se vad, dar din ce am înțeles de la medic, când voi înainta în vârstă se vor accentua, în special în timpul sarcinii. Deci nu scăpăm de ele sad

| Gigica2000 a răspuns:

Sora mea de 16 ani are și mama la fel. Ele au mers la control ca să fie sigure că nu este vreo problemă gravă întâi. Apoi au citit pe net că trebuie să stai cu picioarele în sus pentru 5 minute, mai ales seara. Amândouă dorm cu o pernă sub picioare ca să circule sângele mai bine. Că poate ai o problemă lejeră cu circulația, dar nu sunt medic. Sper că te-am ajutat.