| IoanaCandy a întrebat:

in ultimele zile, imediat dupa ce beau ceva acidulat(apa minerala, suc, etc) ma deranjez rau la stomac, merg la baie si imi trece.Imi puteti da ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Cateva zile(2-3) renunta la ele! Consuma branza, cafea fara zahar, orez, covrigei, banane.1-2capsule de carbune(gasesti in farmacii)te ajute sa "te stangi la burta". Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sa nu mai bei bauturi carbogazoase, oricum nu sunt sanatoase.

| karsivan a răspuns:

Pai primul sfat nu mai bea acidulat, i-a de la farmacie un pansament gastric si al treilea sfat un consult la doctor, este posibil sa ai inceput de gastrita sau altceva