| niggasinparisxxx a întrebat:

in urma cu o luna si ceva am avut inceput de gastrita, am stat o saptamana in spital am facut tratament si am urmat casa tratament o luna,nu mi-o zis sa mai merg la control,regim tin,dar nu pot sa zic ca unul ca si la carte,nu mai beau sucuri carbogazoase si dintrastea,si acum ma arde uneori stomacul, ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BiuL a răspuns:

Am avut si eu, si dupa tratament cateva luni uneori mai aveam greturi si dureri si atunci luam noaptea controloc, mai era o varianta a aceluiasi medicament nu mai tin minte exact numele si mi-a trecut, acuma nu mai am dureri, numai ca na nu pot sta nemancata foarte multe ore, dar in rest am scapat de boala, dar dureaza cateva luni, ai rabdare si nu sta nemancat.