| Violetta69 a întrebat:

Inainte ma mentineam la o anumita greutate, dar in ultimul timp am fost mereu stresata si nervoasa si am mancat din ce in ce mai multe prostii(nu mancam orea des mancare, fructe, legume, mai mult dulciuri) si m-am ingrasat. Acum doua saptamani mi-am luat o rochie pentru banchet(ma incapea cu sutientul pe mine) si acum nu mai ma pot incheia la fermoar(fara sutien). Banchetul este vineri, ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Elimina complet produsele,,fast-food,, prajeli, sosuri pe baza de faina, bauturi carbogazoase, dulciuri de patiserie.Mananca paine cat mai putina si nu alba-alege integrala-nu consuma in exces paste.Profileaza-te pe peste, pui fara piele, vita, dar mai mult inabusite.Consuma in general legume-crude sau inabusite la abur, fructe si dimineata bea un pahar de apa la temperatura camerei, cu sucul de la jumatate de lamaie.Sigur iti place sa dansezi, asa ca fa asta in camera aerisita si eventual putina plimbare, ori exercitii usoare.

| RoBoT93 a răspuns:

Putina miscare prin parc happy.
Sau putina mai multa, depinde cum vrei big grin
Abdomene...