| BeibbG a întrebat:

(intrebare pentru fete) Astazi mi-a venit prima menstruatie si vreau sa stiu cat dureaza?straight face adica am observat ca in seara asta mi s-a oprit, mai direct...nu mai imi curge sange.laughing multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dureaza inter doua zi zece zile. Probabil vei mai sangera in zilele care urmeaza.

| BeibbG explică (pentru Brigaela):

Va multumesc pentru raspuns.

| vika9999 a răspuns (pentru Brigaela):

Mie la fel mi-a venit! Doar ca nu este singe ci seamana cu cheguri de singe! Este normal?

| Brigaela a răspuns (pentru vika9999):

Da, este normal. Prima menstruatie poate fi oricat de ciudata, nu sunt motive de ingrijorare

12 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Între două și zece zile! O să fie bine!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Dureaza intre 3 si 6 zile! si nu curge incontinuu, asa ca nu mai sta mereu cu ochii in absorbant :p
dar in primele luni, pana se regleaza si organismul tau, numarul de zile nu este acelasi mereu!
multa sanatate iti doresc happy

| DeCeSaVaSpun a răspuns:

Dureaza intre 2-8 zile

| ioanaonutza a răspuns:

De la 3 la 10 zile

| FetchD a răspuns:

Ce-ti curge tie ca poate nu stii, ala nu ete sange laughing

| BeibbG explică (pentru FetchD):

Nici tu nu prea stii sa scrii, sorry! happy

| BeibbG explică (pentru FetchD):

Aa da, si am spus clar "intrebare pentru fete"...esti fata?laughing

| FetchD a răspuns:

Posibil