| d3utzsa a întrebat:

Buna TPU

iubitul meu a cazut acum 2 zile la fotbal si acum i s-a umflat glezna

ce ar putea sa faca ca sa i se desumfle?
ca i-am zis sa se duk la doctor si nu vrea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Nu vrea la doctor lasa-l intr-un picior sa stea daca asa ii place

| lavi_3729 a răspuns:

Pai sa puna gheata sau paine cu vin acolo. si daca tot nu-i trece trebuie sa mearga la doctor... poate e mai grav

| Overdose a răspuns:

Să meargă la doctor şi să ceară un ghips. Dacă va continua să calce pe piciorul umflat, situaţia se va înrăutăţi.

| DexxTer a răspuns:

Daca e incapatanat... [Sincer as face la fel` rolling on the floor.]
Asa. Pune niste gheata. Daca nu vezi nici o imbunatatire, sa se miste la medic. Poate avea vreo entorsa urata sau chiar mai rau. Daca vrea sa mai joace fotbal, eu zic sa ia masuri.