| Kidutsul a întrebat:

la cati ani imi recomandati sa ma rad. adica mi-a crescut mustata. eu am 13 ani si deja se vede mustata adica sa-mi spuneti cam la ce varsta cat mai repede posibil. FUnda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Cum zice si florin, dupa ce te barbieresti (ca nu te razi...) parul o sa creasca mai des si firele o sa fie mai groase si mai negre. daca vrei sa faci o barba frumoasa in timp (35-40 de ani) incepi sa te barbieresti de pe acum, daca intarzii cu asta s-ar putea sa ai probleme mai incolo (o sa ai o barba inegala, cu gauri). eu zic sa incepi de pe acum, te barbieresti cam la 3-4 zile si cu anii o sa scazi zilele pana ajungi pe la 20-24 de ani la o rata zilnica. eu desi m-am barbierit la 14 ani prima oara, acum am decat putina mustata si cioc, nu imi creste par pe obraji...doar pe barbie, deci nu e neaparat sa arati ca chubaka (sau cum se scrie) la 16 ani daca incepi acum.depinde si cu ce te barbieresti (e mai bine cu aparat gen gillete mach 3 decat cu d-ala electric sau cu bic) si cum dai cu lama (de sus in jos sau invers), si mai ales de corpul tau.

2 răspunsuri:
| Florin6326 a răspuns:

Problema ar fi ca dupa ce te razi, iti va creste mult mai repede.Asa ca, sfatul meu, cat mai tarziu(16-17-18 ani).

| ZvT a răspuns:

Mai stai mustacios vreo 3 ani, ai putea sa o dai jos cu masina de tuns, e mult mai bine.