| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

M-am trezit foarte prost in dimineata astastraight face.Am o durere cumplita de cap,imi tremura tot corpul, ma doare ingrozitor burta si imi vine sa vomit.Am mai avut simptomele astea saptamana trecuta doar ca nu a fost asa de rau,am mers la medic si mi-a spus ca am lipsa de calciu, dar azi a fost putin cam exagerat.Nu stiu ce sa mai iau, nu pot sa fac nimicstraight face.Am mancat ff putin crezand ca e din cauza ca nu am mancat mai nimic de ieri.
Habar nu am de ce e atat de raustraight face.Ce mai pot face? straight facestraight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E din cauza ca nu te alimentezi cum trebuie. Organismul sufera si dupa o zi de nemancare trebuie sa treaca 2-3 saptamani de alimentatie corecta si echilibrata ca sa-ti revii. In acest timp potio sa te simti rau, slabita, sa ai dureri de cap, de stomac, dureri musculare, sa ai greata, varsaturi, tremuraturi, chiar pierderi ale constientei si convulsii. Practic tu iti strici sanatatea negandu-ti un lucru foarte necesar: alimentatia echilibrata si pana nu iei amsuri, iti va fi tot mai rau.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Brigaela):

Tocmai,nu mananc asa cum trebuie. Micul dejun inseamna pentru mine ora 13:00.straight face
Alimentatia mea nu este corecta, stiu.Prezint cam toate simptomele descrise de tine.O sa incerc sa schimb ceva in alimentatie. Multumesc frumos pentru raspuns, desigur, vei primi fundita!

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și dacă ai lipsă de calciu, nu ți-a prescris nimic?
Pa, pa.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Legiuitoarea):

Aa,ba da. Observ ca le iau cam degeaba...

| Legiuitoarea a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Bună.
Și vrei să te simți bine imediat după administrarea lor atâta timp cât nu te hrănești corespunzător?
Sănătate!
Pa, pa.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Legiuitoarea):

Nu...dar totusi.Mi-a fost prea rau.De saptamana trecutaa...ma gandeam ca, totusi ma voi simti mai bine.

| axeldavid a răspuns:

Dca te ai trezit prost in dimineata asta inseamna ca aseara erai putin mai destept?

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru axeldavid):

LOL.Nu inteleg de ce ai fost ironic, pana la urma cu asta nu e de glumit. Daca nu esti in stare sa imi oferi un raspuns bun, de ce lasi un raspuns ironic? straight facestraight face Macar daca scriai corect...oh go on

| Delicacy a răspuns:

Cumpara de la farmacie Additiva Calcium + Vitamina D3, sunt 20 de pliculete pe care le amesteci cu putina apa si le bei.Sunt foarte eficiente.

| justyoung9 a răspuns:

Cum ai rezolvat problema?

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru justyoung9):

Scuze,acum am vazut. Calciu si mancare. Era din cauza ca nu am mai mancat.

| amdr001 a răspuns:

Ar trebui sa iei pastile de'alea pentru calciu (mai bune) + inca ceva pe langa (stie sigur farmacistu ce sa iti dea) si vitamine!
sper sa iti fie bine!