| AdytzuBV a întrebat:

Buna TPU.
Ma confrunt cu o problema cu o masea de pe partea dreapta, de sus.
Ma doare foarte tare de ceva timp, mai exact acum cam o saptamana si un pic am muscat cu acea masea dintr-o guma si a inceput sa ma doara tare, dupa vreo 5 zile m-a lasat si acum 2 zile m-a luat din nou durerea.Ma doare foarte tare uneori si durerea nu inceteaza deloc, rareori ma lasa un pic dar reincepe intr-o ora sau doua.
Problema este ca numai saptamana viitoare pot merge la dentist si duminica aceasta am o nunta si vreau sa stiu ce pot face sa opresc durerile macar pana trece nunta.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Ketonal, aulin, antinevralgic, algocalmin.
Nu toata o data si nu le combini, iei 2 -3 zile ketonal, 2-3 zile aulin pana ajungi la medic.

| AugustPetra a răspuns:

Buna,
Eu foloseam Tador cand ma durea maseaua. Cel putin la mine a avut rezultate.
Distractie placuta la nunta!happy