| mikaguapa a întrebat:

Buna TPUsad ma doare foarte tare maseaua este cariata si pe deasupra si putin sparta, iar dentistul mi-a spus ca trebuie sa scap de apces ca sa mi-o scoata, am scapat dar are concediu si nu ma pot duce ce imi recomandati va rog frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ChristiaNNN a răspuns:

Iti recomand Ketonal Forte, e peste alinarea durerii, insa mergi imediat cum vine dentistul tau din concediu.

10 răspunsuri:
| quartz1999 a răspuns:

Du-te la alt dentist.Nu oi sta acum sa suferi ca dentistul ''tau'' e in concediu. Funda?

| RazzyFUnik a răspuns:

Http://www.paginiaurii.ro/......BASI1.html e un stomatolog foarte bun si ca meserie si ca preturi insa tot asa e in concediu pana pe 16 ian :P

| mikaguapa explică:

Am doar un singur stomatolog in oras,sad

| DanAmarandei a răspuns:

Du-te la alt medic! Iar daca nu si nu, la farmacie gasesti spray-uri cu lidocaina 10% (anestezic local, pulverizezi pe mucoasa). Daca iei analgezice sau alte treburi, nu uita sa mananci, oricat de greu iti e! Sanatate!

| mikaguapa explică:

Acest spray cu lidocaina cat costa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca aulin (pastila), augmentin este foarte bun 1 la 12 ore isi face efectul de la prima pastila.
http://www.mymed.ro/durere-masea-tratament.html

| Gangsta a răspuns:

Cautati urgent un alt dentist. mergi la un cabinet stomatolog cat mai repede. altfel se agraveaza situatia, exista riscul de a-ti pierde maseaua, eu am patit-o si te avertizez ca nici cand mi-am fracturat clavicula nu m-a durut asa tare cum m-a durut cand mi-a scos-o, cu tot cu anestezie.De atunci imi ingrijesc dintii mai bine ca orice big grin. Bafta!

| mikaguapa explică:

Apropo maseaua este de laptecrying

| Victor021 a răspuns:

Pune putina gheata pe masea (nu in gura rolling on the floor ) si tine putin presat, o sa te mai lase durerea ca si pe mine ma doare... big grin daca crezi ca e bun incearca

Elianna
| Elianna a răspuns:

Du-te la alt dentist, mai ales ca maseaua este de lapte. Pentru durere poti sa iei algocalmin, pastile sau fiole (le bei).