| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare gatul, dar am de cand sa ma mai imunizez. Intrebarea mea : credeti ca daca nu iau niciun tratament cu antibiotice, numai trachisept are ceva? ma voi imuniza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sellyz a răspuns:

Ca sa te imunizez trebuie sa iei medicamente pentru imunitate.incearca totusi sa iei naturiste pentr ca nu au efecte secundare.ia imunorezistan si vei vedea progrese. funda?

| jess179 a răspuns:

Ca sa te imunizezi,trebuie sa iei vitamina c,care te fereste de raceli, si boli.Dar, daca te doare gatul, poti sa iei pastile de supt, trachisept.

| axnpictures a răspuns:

Febra faci? Mai sunt si alte simptome?
Trachisept-ul ajuta la calmarea durerilor de gat si atat. Nu iti va intari sistemul imunitar.
De ajutor ar putea fi vitamintele (din fructe, legume si nu numai), calciul, unele ceaiuri (iti recomand ceai de ghimbir; este foarte benefic! Despre ghimbir citeste aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Ghimbir#Utilizari_medicale).

| Empathizer a răspuns:

Deocamdata vezi din ce cauza te doare gatul. E posibil sa ai nevoie de ceva mai mult decat un Trachisept. Lasa medicul sa decida daca e sau nu e nevoie de antibiotice. Pentru a-ti creste imunitatea foloseste factorii naturali: aer, apa, soare, alimente sanatoase si o hidratare corecta (1, 5-2 litri de apa simpla pe zi). Petrece cat mai mult timp in aer liber, macar acum, vara. Fa miscare in aer liber, nu sta toata ziua la computer. Si mananca fructe si legume proaspete, cam 500 g pe zi. Acum au iesit caisele, mmm!