| Deead4 a întrebat:

Buna TPU ma doare in partea dreapta a buricului putin mai jos, ma inteapa. Imi e frica sa nu fie apendicele sad stie cineva cum mi-as putea da seama? [ sunt fata] faza cu statul pe spate cum sa imi indoi piciorul. alte sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Sal.poate fii si colonul! ai mancat ceva ce nu ti-a priit (asta in cazul in care suferi de colon iritabil). sindromul de CI(COLON IRITABIL) poate produce dureri in tot abdomenul de nici macar nu stii ce ai! Daca nu ai senzatie de voma,febra,frisoane, daca durerea nu radiaza in spate sau in picior, nu iti face probleme caci nu cred ca este apendicele! mergi totusi la medicul de familie si spune-i simptomele ce le ai. sanatate multa si sa auzim numai de bine!

1 răspuns:
| ancadragutza a răspuns:

Cati ani ai? daca nu ai febra si nici stare de voma atunci e posibil sa fi racita la ovare sau la rinichi depinde cat de jos sau simti durerea dar daca spui ca-i intepatoare sigur e ovarul. dar totusi fa-ti niste analize sau mergi la doctor, daca esti mica si esti racita si nu tratezi raceala poti avea probleme la conceptie cand va veni vremea.ps studenta medi