| Monyyyyy a întrebat:

Buna TPU ma doare pieptul mai sus de sani.Mami zice ca e febra musculara ma doare cand ma dezbrac si cand ma ridic sincer nu stii.Se strange ceva acolo nu stiu.Ce e? Are legatura si cu inima pentru ca eu nu prea am o viata buna si de multe ori ma doare in spatele capului

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Castiel07 a răspuns:

Am dat cu ochiul puţin pe internet şi am văzut că unele cauze pentru durerile tale sunt depresia, tensiunea mare, boala Legionarilor, lupus, migrene şi ceva numit subarachnoid hemorrhage. Nu te cunosc, dar presupun că nu eşti depresivă sau ai vreo boală din cele de mai sus, deci părerea mea este că tu ori ai tensiunea mare (pentru că ai spus că ai tensiunea mare) sau ai migrene. Cel mai bine ar fi să vezi un doctor pentru că eu sau internetul nu poate fii întotdeauna corect. Baftă!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

NU are legatura cu inima, inima ar trebui sa te doara sub san si durerea sa fie scurta, exterm de intensa si complet nelegata de pozitie (sa apara in orice pozitie, sa nu fie agravata sau ameliorata de miscare sau pozitie). Probabil este o durere musculara, legata fie de efort, fie de curent, fie de o pozitie vicioasa

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Ce varsta ai? Si ce ai vrut sa spui prin faptul ca nu ai o viață bună? Poate durerea in piept este cauzată de alti factori, cum ar fi: Te dor coastele, te ai lovit sau te a tras curentul? Oricum ar trebui sa te vada medicul tau de familie sa te consulte.

| Donsavas a răspuns:

Mama ta are dreptate. De data asta chiar ar trebui sa o asculți. Atâta timp cât ai tensiunea normala, este exclusa vreo problema cardiovasculara din senin, la vârsta ta.