| alexelen19 a întrebat:

Buna TPU ma doare sus in partea dreapta a abdomenului ce inseamna

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Nimic, o sa-ti treaca maine sau poimaine. Daca te doar mai mult timp, este posibil intr-un procent de... 15% sa fie de la rinichi, pentru ca durerea rinichilor se poate transmite la alte organe, pentru a te avertiza ca este ceva in neregula cu ei.
Daca nu iti trece in 2-3 zile, te duci la doctor cu maicata.
funda?

1 răspuns:
| Eduard a răspuns:

Buna!
Pot fi multe, multe motive, insa fara un consult nu stim nimic sigur.
Daca iti vine sa vomiti si ai gust metalic dimineata in gura, e probabil de la fiere, ai probabil litizie biliara sau alt parazit intestinal. Se trateaza cu diverse medicamente, insa eu iti zic sa te duci sa-ti faci o serie de analize si sa discuti cu un medic sa-i zici mai exact ce simptome ai si o sa fie totul bine.

Multa bafta!