| FlorinaRuby a întrebat:

Buna TPUhappy ma intrebam ce as putea sa-mi iau la scoala de mancat avand in vedere ca sunt la scoala de dupa masa.am 6-7 ore.De obicei imi luam cate un corn sau ceva dulce dar m-am hotarat si vreau ca de acum sa imi iau cate ceva sanatos si care sa tina de foame, mai ales ca un corn nu poate inlocuii masa pe care as fi luat-o in timpul in care sunt la scoala.Va rog sa imi dati niste idei de gustari sanatoase pe care le pot lua la scoala. FUNDA SI VOTURI:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Mă bucur că ești dornică să mănânci sănătos. Îți recomand să îți iei la tine fructe care îți plac ( un măr și o banană, sau doar un măr ). O idee consistentă este și sandviș-ul. Poți să îți iei câte sandvișuri vrei și să le faci cu ceea ce îți place.

Baftă!

| skama18 a răspuns:

Ia cv salam, sunca, branza.castraveti rosii. faci un picnik ce draq...frate mananca inainte sa mergi la scoala mai iei o banana un mar cv.un covrig

| Dya22 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa iei un mar mare(sau orice alt fruct), un sandwich si o briosa.(sau un corn)

| xToxiicLove a răspuns:

Paii eu am un magazin chiar in curtea scolii.acum nu stiu. thinking ia-ti covrigeii :] mere. thinking nu stiu.eu nu prea mananc la scoala.dar un iaurt ar fi foarte bun thinking mai ales acela cu cereale. :] sau alte fructe.banane.pere. sau biscuiti.altceva nu imi mai vine in minte thinking fructele[mai ales bananele] tin de foame straight face dar si covrigeii.ork. eu sunt cam slabuta.nu prea mananc;-j. happy dar sper sa te ajute :* ideiile mele big grin daca imi mai trece ceva prin minte. iti spun :* succes

| apapaaaasaa a răspuns:

Nu stiu vreun mar mare ceva doua trei banane iti spun iatii fructe si pe langa ceva dulce

| apapaaaasaa a răspuns:

Da si eu am magazin in curtea scolii si manank un ecler niste covrigi si beau suc si vin acas si manank mancare calda

| Spiridusbaa a răspuns:

Cred ca dirigintei / dirigintelui tau i-ar placea mai mult sa miroasa a salam in clasa decat a snacks-uri si chips-uri. big grin [parerea mea]. Cred ca un sandwich (facut acasa, nu cumparat de la fast-food) ti-ar tine mai mult de foame. Si daca nu crezi ca iti este de ajuns i-ati la tine si un mar. nu stiu daca am fost destul de clara, si daca au fost greseli de ortografie, te rog sa ma scuzi :*.

| iLoveLife a răspuns:

Un fruct ceva.tongue Eventual un sandwich facut la toaster.tonguekiss Pentru ca este scoala.tongue Si sandwichu` se poate altera, ai grija ce pui in el.happy Incearca sa pui un castravete ca sa il tine racoritor.happyte-am pupat.kiss Sper sa iti fie de ajutor.:*