| CosminShAtat a întrebat:

MA plimbam cu bicla si am cazut pe mana, acum s-a umflat putin mai jos de incheitura si doare cand o intorc, dar doare foarte tare, de fapt totimpu ma doare da nu asa tare ca atunci cand o intorc ce ar trebui sa fac, ofern funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Pune niste gheata acolo unde este umflatura.

3 răspunsuri:
| paulthegame a răspuns:

Parinti tai stiu daca vezi ca nu se lasa du-te la doctor

| 03Didy03C a răspuns:

Tatal meu a alunecat pe noroi si a cazut pe mana. Il durea si s.a umflat. S-a dus la doctor, a facut radiografie si... rupta. Si-a bagat-o in ghips! Du-te la doctor sa vezi daca e ceva serios! Doctorul e prietenul tau cel mai bun!

| untu a răspuns:

Este posibil sa ai o entorsa sau o luxatie, dar trebuie sa mergi la medic ortoped si sa-ti faci radiografie si sa va puna mana in ghips!