| Gheorghe_Cristina-Denisa_1997 a întrebat:

ma puteti ajuta cu un lucru, cum pot slabi repede,dar nu prin lucruri scarboase/gretose/ciudate, ceva simplu? Dau FUNDA! Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Miru_Miru_1998_rrlw a răspuns:

Incearca sa lasi la o parte zaharul, sarea si grasimile din alimentatie.Si daca poti abtine-te si de la paine. Daca vrei pot sa iti las un program de slabit de pe Youtube.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eviti produsele din zahar ca alea te mentin in foamete permanenta, manca mai multe carne de pui,porc,peste proteine mai multe,eviti grasimile de orice fel, sucurile cu zahar nu sunt bune, fast food etc
multe legume brocoli, rosi, salate si pere care regleaza glicemia in sange

sport

30 de minute de fuga sau 180 de minute de mers pe jos, dupa ce vei renunta la dieta te vei ingrasa rapid nu uita asta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sportul si mancatul sanatos nu sunt lucruri scarboase.

| CuriousStuff a răspuns:

Slabitul asta rapid nu e deloc sanatos. Daca vrei sa slabesti macar fa-o treptat si incet, cu un stil de viata sanatos, mancand echilibrat si doar cat ai nevoie, evitand junk foodul si dulciurile, facand miscare zilnic. Rezultatele o sa apara iar procesul de slabire o sa fie unul frumos si sanatos.
Multa sanatate.

| FluturicaMicaMica a răspuns:

Încearcă un Nutrition Mixer si bea sucuri, mănâncă supe creme, milk sechuri care sunt foarte bune. Ai mai putea încerca să-ți iei un Fitmax5 de la Alo Shop. Acolo vei găsi și alte lucruri.

| Condratt a răspuns:

Dieta cu lămâie! Cred că e printre cele mai bune!
Doar să ai grijă dacă ai probleme cu stomacul sau cu flora intestinală.
Pe lângă asta, elimină pâinea din alimentație, și multă mișcare!

| Sorryeees a răspuns:

Deci sunt mii de articole cu pam pam:Chocolate Slime.E cam scump dar e chiar bun, citeste mai multe pe google

| brioșicaviolet23 a răspuns:

Incepe sa faci mai mult sport.De exemplu te poti duce la sala macar o data pe saptamana, si se vor vedea ceva schimbari.Mananca sanatos, incearca sa reduci painea, nu sa o elimini din mese, incearca sa mananci mancaruri gatite acasa, nu nesanatos gen fast food. Daca asta nu ti se pare destul poti incerca si urmatoarea solutie: iti comanzi o cutie de shake mix nutritiv de la Herbalife.Acesta e un praf intr-o cutie, care inlocuieste o masa.Adica, de exemplu, poti ca dimineata in loc sa mananci mancare, cand simti ca tie foame, citesti instructiunile de pe cutie si amesteci cat praf scrie pe cutie cu cat lapte scrie tot pe cutie si il bei in loc de masa. Exista diferite arome, cum ar fi cacao, prajiturele, capsuni, etc. Sper ca ti-am fost de ajutor

| NoImage11 a răspuns:

Salut! Si eu am tinut o dieta care m-a ajutat foarte mult. In primul rand nu mancam dulciuri (Cel mult o bomboana pe zi) si beam un smoothie cu fructe congelate. Stiu ca ti s-ar putea parea destul de ciudat dar este usor de facut, eficient si cel mai important, delicios! Am slabit 5 kilograme intr-o luna. Ar trebui sa incerci.