| christianlaroka a întrebat:

Ma tine o sacaiala in ceafa, adica in josul capului acolo la baza, azi am fost la fotbal si am cam transpirat la cap, oare am racit? sau m-a tras curentul?
Ce sa fie oare?

Multumesc!
Ofer Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

OK. Daca ai luat Nurofen, sa nu mai iei si Aspirina. Nu stiu daca e de vina curentul sau o suprasolicitare musculara. Roaga pe cineva sa-ti pipaie muschii cefei, sa vada daca ai vreo contractura. Daca ai, foloseste si un unguent antiinflamator, de genul Fenilbutazona unguent (e preferata mea) sau Diclac gel sau ce iti recomanda farmacista (dar, de regula, farmacistii recomanda cel mai scump produs).

7 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Ia o Aspirina si fa un dus cald. Apoi pune o compresa calda la ceafa.

| christianlaroka explică (pentru Empathizer):

Asta am facut, dus si nurofen...deci e curent?

| christianlaroka explică (pentru Empathizer):

Deci nu e nimic grav nu?

| Empathizer a răspuns (pentru christianlaroka):

Nu, nu e grav, doar sacaitor.

| christianlaroka explică (pentru Empathizer):

Multumesc!

| Empathizer a răspuns (pentru christianlaroka):

Cu placere!

| Empathizer a răspuns (pentru christianlaroka):

OK. Daca ai luat Nurofen, sa nu mai iei si Aspirina. Nu stiu daca e de vina curentul sau o suprasolicitare musculara. Roaga pe cineva sa-ti pipaie muschii cefei, sa vada daca ai vreo contractura. Daca ai, foloseste si un unguent antiinflamator, de genul Fenilbutazona unguent (e preferata mea) sau Diclac gel sau ce iti recomanda farmacista (dar, de regula, farmacistii recomanda cel mai scump produs).

| cristina6666 a răspuns:

Se poate sa te fi tras curentul dupa football