| PisicutzaCenusie a întrebat:

Mama este bolnava de un an.Nu stie ce are... Am fost la mii de doctori si spuneau ca nu are nimic. Are dureri mari de cap.o doare in gat si o doare umarul drept sau stang nu mai tin minte. Ideea e ca plange toata ziua si zice ca are cancer ca nu stiu ce. Stiti cumva cum ma puteti ajuta? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un psihiatru a vazut-o? Fiindca in mod sigur are o depresie si este posibil ca majoritatea simptomelor sa fie date de psihic. Intotdeauna cand exista simptome din astea stranii, nelegate intre ele in nici un fel, asociate cu plans fara motiv si medicii nu gasesc o cauza, trebuie consultat un psihiatru. In primul rand, faptul ca plange des ii impiedica pe medici sa o ingrijeasca cum trebuie, in al doilea rand ii agraveaa simptomele, mai ales cele subiective cum este durerea de cap.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
A devenit depresivă după atâtea drumuri la doctor și fără un diagnostic. Are nevoie de o consiliere psihologică, nu mai are încredere în ea.
RMN, marker tumoral are făcute?
Sănătate maximă!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Eu cred ca medicii fac misto daca nu le dai nimic si ei zic ca nu are nimic femeia. Ori mergi la un medic privat unde lucreaza cu seriozitate sau iei legatura cu Brigaella sau la spital.

| viotedy a răspuns:

RMN cervical a facut?

| PisicutzaCenusie explică (pentru viotedy):

Nu stiu!

| viotedy a răspuns (pentru PisicutzaCenusie):

Herniile cervicale dau asa simptome.