| Emmma5566 a întrebat:

Mama mea e diagnosticata cu leucemie iar nimeni din jurul meu nu imi spune ce se intampla. Din cate stiu ea esta destul de rau. Nu raspunde tratamentului. Poate sa imi spuna cineva care ar fi sfarsitul? Adica pentru ce trebuie sa ma pregatesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare teribil rau de ce se intampla mamei tale.
Din pacat, nimeni nu te pregateste de sfarsit, pentru ca nu\imeni nu stie ce va fi maine sau poimaine. Sunt miracole care se intampla si toti speram sa-l vedem.
Roaga-te bunului Dumnezeu ca mama sa raspunda tratementului, sa-si revina si sa se insanatoseasca!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sfârșitul la leucemie este sfârșit. Trebuie să te pregătești pentru asta. Se poate întâmpla totuși un miracol să se vindece de asta.
Miracolele se întâmplă dacă bolnavul are o credință foarte puternică că se va vindeca și boala nu este foarte avansată.

| cristimihailov a răspuns:

Daca medicina clasica nu ajuta, poate ar trebui sa te uiti in alta parte... poate cea alternativa?

| ziftode a răspuns:

Din cate stiu eu, la leucemie, SINGURUL tratament e transplant de maduva
NU SUNT DE SPECIALITATE, stiu doar din filme
iar din pacate, in rrominica, s-ar putea sa nu iti spuna nimeni nimic pentru ca nu se fac, sau se fac foarte putine transplanturi de maduva
asa ca incearca sa te duci cu ea in strainatate, si asta... URGENT!
nu stiu daca poti (depinde de bani), dar asta e singura solutie sa ii salvezi viata

NUMAI IN RROMINICA, CANCERUL E O CONDAMNARE LA MOARTE!

acum, stiu ca a sta e film, dar e film medical si mie mi se pare ca nu e deloc incorect, baiatul de 16 care traia pe strazi cu un caine din episodul asta:
https://www.imdb.com/title/tt8123694/

imi pare rau ca nu am decat vesti proaste si informatii din filme, insa sper din tot sufletul sa fie mai bine decat nimic!

| oz_1736 a răspuns:

Prima data trebuie sa afli tipul de leucemie. Cunosc persoane care s-au vindecat dar inca se duc anual la control. Dar stiu si un caz in care daca incepea tratamentul cu 2 saptamani inainte de diagnostic, tot ar fi fost prea tarziu. Si mai depinde grupa de sange. Cazul de care vorbesc avea o grupa rara. A trebuit sa fac rost de sange, si nu oricum, ci barbatesc. Sigur iti pot spune doar medicii. Mie mi-au spus atat: vorbim peste 3 saptamani. Totul a durat 20 de zile. Imi pare rau cam am fost cam crud, dar e intamplare reala. Si serios am cunoscut multe cazuri vindecate

| Mihaella4356 a răspuns:

Cum mai este mama ta?

| Emmma5566 explică (pentru Mihaella4356):

Mama mea din pacate nu mai este acum