| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Mi-a intrat apa in ureche si nu reusesc deloc sa o scot.Am sarit intr-un picior, am apasat pe o ureche ...nimic. Am fugit la farmacie pentru ca urechea e infundata si nu suport deloc, mi-a dat niste picaturi pentru a nu se infecta din cauza apei. Ideea e ca nici acum nu a iesit apa, am folosit si uscatorul, dar nimic. Ce sa faaaac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi repede la urgenta ORL!
Poate fi si ceva mai grav.

| seth2016 a răspuns:

Mergi la ORL sa-ti scoata dopul de ceara. Nu e nimic grav. Pana sa-ti intre apa in ureche nu a obturat canalul.
Iti aspira secretiile si gata.

| Anonimudeundeva a răspuns:

Ba boule te drecu la un doctor să îți desfunde urechea