| Calin221 a întrebat:

Mi-am făcut analizele anuale și mi-a ieșit următoare rezultate modificate:

VSH: 1/2 ora- 35( interval normal: 7-15 mm)
1 ora-70 (interval normal: 10-15 mm)
ASLO: 300 UI(interval normal: 0-200 UI)
UREE SERICA: 46 mg/dl(interval normal: 15-45)

Calciu, Fier, Magneziu, hemo, paraziti, urocultura și proteina c reactiva normale.

Îmi poate spune cineva ce indica, vârsta 15 ani?

Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CriisTiina12 a răspuns:

Vsh ul îți indica o infecție in corp oar Aslo o infecție in gât. Te as sfătui sa faci niște analize mai amănunțite ca sa se depisteze infecția. Un exudat ar fi excelent dacă l ai face. Valorile nu sunt mari, nu te speria. Sper ca te am ajutat! Sănătate și bafta!