| AlinElle89 a întrebat:

Mi-am,, format" coloana cam rau, nu prea pot sa stau drept, cand incerc sa stau ma cam doare(am si scolioza), cum as putea sa ma indrept? Nu stau cocosat dar nici drept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iuli a răspuns:

Du-te la doctor. Acesta iti va face o ecografie cu care trebuie sa te prezinti la alt doctor care iti va explica cum sa faci anumite exercitii(date pe baza ecografiei) ca sa iti indrepti coloana.
Si eu am avut scolioza. Dar am facut exercitii de alea si s-a indreptat coloana.(in 6 luni s-a indreptat in proportie de 40%, la mine nu era foarte grav)
Succes!