| anonim_4396 a întrebat:

mi-au aparut flocoane la ochi. Am fost la medic si mi-a dat tratament medicamentos si flocoanele sau retras aproapte in totalitate. Dupa ce am inceput tratamentul au mai aparut si alte simptome care nu ma deranjeaza in mod neaparat dar imi e frica ca se vor rautati pe viitor, pe acestea nu ii le-am spus medicului si el nu a observat nimica. Simpotmele sunt: de multe ori vad ca si cum ar ploua in zare, cand ma uit in tavan cateodata apare ca si un cerc de beculete si pe urma dispare, sau seara cand stau la calculator si clipesc imi apare un flash de lumina in ochi. Eu sunt miop, dar la nu am dezlipire de retina sau ruptura ca medicul nu a observat, nici aparatul. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anonim99876 a răspuns:

Ai putea avea probleme de vedere si posibil iti vei lua o pereche de ochelari (de vedere) dar mai bine spune-i medicului simptomele. Sau daca are cineva din familia ta ochelari incearca-i o zi sa vezi daca se mai intampla faza cu flash-uri etc... Bafta!winking

| tuneasorin a răspuns:

Salut. imi poti spune te rog ce fel de tratament ai primit pentru tratarea flocoanelor de care te-ai vindecat.