| Muppet a întrebat:

Mi s-a întâmplat de câteva ori sa am stări de leșin și pentru câteva secunde sa nu mai vad nimic, doar niște scântei care îmi ard ochii și sa simt o durere puternica de cap, presupun din cauza căldurii pentru ca prima data eram lângă aragaz și îmi era foarte cald, sau în baie. Când ma întind pe spate îmi trece. Aveți idee ce ar putea fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Tu il crezi pe-ala care face misto de tine?
auzi,sa mananci coaja de ou,cand e atat de simplu sa-ti faci analize la sange pentru ca ai lipsa de fier/calciu in organism.
iti vei reveni in scurt timp,trebuie sa tii cont de anumite lucruri in legatura cu o dieta sanatoasa/fara infometari sau mai stiu eu ce.
esti tu mai sensibil/a, sau poate stresat/a, nu-ti face griji.
bafta si sanatate!

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Probabil o lipsă de calciu, sau este vorba de hipotensiune dacă spui că ți s-a întâmplat să nu mai vezi nimic.
Nu neglija vizita la un medic specialist.
Sănătate!

| laurentiu a răspuns:

Da ai lipsa de calciu, asa se manifesta! vezi daca ai oua in casa, piseaza coaja si pune si miere sau zahar si mananca si trece!

| laurentiu a răspuns:

BlahBlah
copile' din momentul in care tu nici nu iti iei ochi de pe un ecran vid, din momentul in care tu stai numai in curtea casei, scoli nu ai de unde sa stii nimic!
pana la urma un copil cand aude ceva strain de el crede ca faci misto :))
Muppet poti sa imi asculti sfatul fiindca si eu am avut starile tale si iti spun eu ca nu e atat de simplu pana ajungi la analize fiindca te va programa peste ceva timp! incearca cum am zis si iti trece!

http://www.evenimentul.ro/......ciu-1.html

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru laurentiu):

Într-adevăr, coaja de ou conține calciu, și este o sursă foarte bună din care îl poți extrage, însă trebuie să meargă la un medic pentru a afla cauza stărilor pe care le are și a-i prescrie tratament medicamentos, pentru că poate fi vorba de o problemă mai gravă.

| laurentiu a răspuns:

Imi aduc aminte' cand am avut si eu lipsa de calciu si am avut acelasi stari dar foarte neplacute zici ca acum mori si ca scap mi-am adus aminte ca poate sa fie o lipsa de calciu! si m-am dus in bucatarie am luat un ou le-am spalat am luat coaja si am mancat-o cu totul laughing si mi-a trecut! datorita ca, coaja de ou are foarte mult calciu care poate fi absorbit de organism!
data viitoare nu te mai grabi cu funditele'
orice simptom ai nu le neglija sa nu te trezesti in ultima clipa cand e mai grav, fiindca ele apar ca avertizare fiindca ceva nu e in ordine!

| maryana5 a răspuns:

Du-te la farmacie si cere pliculete de calciu si indicatii de utilizare. Iti ia starea asta cu 'mana'! Te simti ca nou.

| Muppet explică:

@laurentiu sa mănânc coaja de la oua? Voi încerca. Și ma voi duce și la doctor pentru orice eventualitate. Nu am prea avut probleme cu calciul pana acum. Mama crede ca e anemie thinking

| CoquineNoire a răspuns (pentru Muppet):

Tu il crezi pe-ala care face misto de tine?
auzi,sa mananci coaja de ou,cand e atat de simplu sa-ti faci analize la sange pentru ca ai lipsa de fier/calciu in organism.
iti vei reveni in scurt timp,trebuie sa tii cont de anumite lucruri in legatura cu o dieta sanatoasa/fara infometari sau mai stiu eu ce.
esti tu mai sensibil/a, sau poate stresat/a, nu-ti face griji.
bafta si sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dute la doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza caldurii.